dieta na płaski brzuch jadłospis

Idealnie płaski brzuch w zasięgu ręki

Kto nie marzy o idealnie płaskim brzuchu? Tylko nielicznych natura tak wyposażyła, że mogą cieszyć się zgrabnym ciałem, bez najmniejszego wysiłku. W przypadku brzucha istnieje błędne przekonanie, że wystarczą systematyczne ćwiczenia. Wiele osób zapomina natomiast jak ważna jest odpowiednio skomponowana dieta. Ważne jest aby była ona bogata w produkty przyspieszające przeminę materii i nie wywołujące wzdęć i zaparć.

Dieta na płaski brzuch

W walce o płaski brzuch, istotne jest aby jeść zdrowo i unikać wszystkiego rodzaju tzw. fast foodów. Zdecydowanie należy także ograniczyć różnego rodzaju słodycze i słodkie gazowane napoje. Te ostanie nie tylko zawierają ogromną ilość cukru, ale także przez obecny w ich składzie dwutlenek węgla, rozpychają żołądek.

Co jeść by brzuch był płaski?

Troszcząc się o swoją sylwetkę koniecznie trzeba wzbogacić swój codzienny jadłospis o produkty bogate w błonnik. Nie można także zapominać o odpowiedniej dawce minerałów, protein i witamin. Obowiązkowo, codzienna dieta, powinna zawierać takie produkty jak:
Owoce i warzywa
Orzechy
Chude mięso
Pieczywo pełnoziarniste
Ryby – szczególnie łosoś i tuńczyk

Odpowiednio zbilansowana dieta na płaski brzuch sprawia, że człowiek ma poczucie sytości i nie potrzebuje sięgać po wysokokaloryczne przekąski. Dietetycy zalecają również, że lepiej jeść częściej ale mniejsze porcje. Ponadto nie można także zapomnieć o tym, aby często sięgać po produkty surowe, nieprzetworzone. Codzienny jadłospis powinien być wzbogacony w świeże jabłka, pomidory, banany, marchewkę itd. Nie powinno się także jeść przez około dwóch godzin przed udaniem się na nocny spoczynek, gdyż w czasie snu przemiana materii, zdecydowanie spowalnia.
Bardzo ważne, jest także, picie odpowiedniej ilości wody. Bez problemu można nią zastąpić wszystkie napoje, które spożywane w ciągu dnia. Ewentualnie klika porcji, można zamienić na ziołowe herbatki czy napar z herby zielonej, która poprawia metabolizm czy świeżo wyciskane soki. Woda ma dla organizmu olbrzymie znaczenie, nie tylko nawadnia go, ale także pomaga pozbyć się wszystkich toksyn.