dieta paleo opinie

Dieta Paleo. Zasady stosowania.

Dieta, którą stosowali nasi przodkowie w okresie prehistorii jest wykorzystywana również w obecnych czasach i nosi nazwę dieta paleo. Jak łatwo się domyślić opiera się ona głównie na jedzeniu produktów, które jedli również nasi przodkowie.

Dieta paleo – jadłospis

Podstawą jadłospisu jest mięso zwierzęce, ryby, a także owoce i warzywa. Trzeba także dodać, że ludzie w tamtych czasach nie mieli dostępu do różnego rodzaju produktów do których my mamy nieograniczony dostęp. Dieta paleo nie przewiduje spożywania dużych ilości cukrów i tłuszczy, które nie były również stosowane wieki temu. Należy zdecydowanie odrzucić produkty, które mogą być odpowiedzialne za pogorszenie jakości naszego życia, a także zdrowia. Owa dieta opiera się na przygotowywaniu wszystkich posiłków samemu, podobnie jak to robili ludzie kiedyś. Wtedy mamy pewność skąd pochodzą produkty, których używamy, a także co dodajemy do naszego dania. Pozwoli to wykluczyć możliwość, że nasze dania będą się opierać na produktach, których nie należy jeść. Niektórzy zwolennicy tej diety twierdzą, że współczesne diety, które opierają się na jedzeniu wysoko przetworzonej żywności są odpowiedzialne za różnego rodzaju choroby, a także choroby cywilizacyjne. Czy jest to prawdą?

Do tej pory nie zostały przeprowadzone badania, które by to w stu procentach potwierdzały. Każdy człowiek sam decyduje o tym co trafia na jego talerz i sam bierze odpowiedzialność za swoje zdrowie, które niestety może utracić przez jedzenie niezdrowych rzeczy, które mogą przykładowo prowadzić do miażdżycy czy też cukrzycy.