jak wybrać szczotkę do włosów

Szczotka do włosów

Jest przyborem, z którego większość kobiet korzysta kilka razy dziennie, a od sposobu jej wykonania zależy wiele. Dobra szczotka to najważniejsza inwestycja dla tych kobiet, którym marzą się piękne i zdrowe włosy. Jaka powinna być idealna szczotka do włosów?

Wybór szczotek do włosów jest ogromny, jednak nie każda z nas wie, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla naszych włosów. Czym kierować się przy wyborze? Oceńmy, jakie są nasze najważniejsze potrzeby i wybierzmy taką szczotkę, która będzie w stanie je spełnić. Jeśli chcemy, by każde szczotkowanie łączyło się z kompleksowym masażem skóry głowy, możemy postawić na szczotkę pneumatyczną. Grube i gęste włosy pomaga ujarzmić szczotka plastikowa, choć znacznie lepszymi materiałami okazują się drewno lub twarde włosie. Grube i gęste włosy można też rozczesywać dzięki szczotce z igłami metalowymi, choć tu należy uważać, by w trakcie szczotkowania nie dopuścić do podrażnienia skóry głowy.

Szczotka do włosów a rodzaj włosów

Kobiety, które posiadają włosy cienkie i rzadkie, powinny stawiać na szczotki wykonane z naturalnych surowców, do których zalicza się m. in. świńskie włosie. Włosy cienkie i podatne na uszkodzenia wymagają jeszcze większej ochrony. W ich przypadku najlepszym rozwiązaniem może się okazać szczotka wykonana z gumy lub szczotki do włosów, które posiadają kolce z drewna.

O tym, jakie mamy włosy, musimy też pamiętać przy wyborze odpowiedniej szczotki do włosów wykonanej z włosia. I jego rodzaj ma spory wpływ na to, jak będą wyglądały nasze włosy po szczotkowaniu. Do włosów cienkich i gęstych najlepsze będą szczotki z włosiem twardym, z kolei te, w których wykorzystano delikatne, jasne włosie, z powodzeniem sprawdzą się w pielęgnacji włosów bardzo cienkich i rzadkich zarazem.